-SERVİS TALEP FORMU

Numaramızı arayarak bize ulaşabilir yada formu doldurarak size geri dönüş yapmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim Formu
7/24 Bize Ulaşın 0 (850) 441 40 12

- Granit Taşı Doğada Kayaç Mucizesi dir

Hakkımızda

Yeryüzünde yaygın olarak bulunan Granit kayacı, sert, kristal yapılı minerallerden oluşur. Kayaçlar, (taşlar) içlerinde bir ya da daha fazla mineral bulundururlar. Kayaçlar, metalik ya da ametal grubunda, içlerinde bulunan mineral özelliklerine göre isim alırlar. Bu sınıflandırmaya göre içlerinde metal bulunan kayaçlar; altın, gümüş, demir, bakır, kurşun ve aklınıza gelebilecek yeraltından çıkan metal kayaçlardan sadece birkaçıdır. Ametal diye sınıflandırılan kayaçlara örnek olarak; kükürt, kalsit, alçıtaşı, kuvartz ve grafit taşını söyleyebiliriz. Kayaçlar, kullanım alanları ve yöntemlerine göre işlenip değişik şekil ve renkte kil, çakıl taşı ve toprak haline dönüştürülebilirler.

Magmatik kayaçlardan olan Granit taşı, potasyum feldspat, kuvartz ve mika minerallerinin belli oranlarda bir araya gelmesiyle oluşmuştur. İçindeki minerallerin yoğunluğuna göre pembe, turuncu ve yeşil gibi renkler taşısa da genellikle açık renktedir. Sert ve dayanıklı yapısına rağmen kolay kesilebilir olduğu için merdiven basamağı, kaldırım taşı, bordür taşı, granit küp taş ve mıcır yapımı için ideal kayaçtır. Basınca dayanıklı, ısıyı geç soğutan özelliğiyle de hamam ve sauna yapımlarında, ev banyo kurnalarında kolayca kullanılmaktadır.

Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde sıkça rastladığımız Granit taşı, yıllardır kaldırım taşı, peyzaj süsleme ve döşeme taşı olarak kullandığımız doğal, dayanıklı bir kayaçtır. Güneş ısısına, buz soğuğuna, üzerine uygulanan basınca veya tonlarca ağırlığa göstermiş olduğu direncin kuvvetiyle test edilen granit küp taş, kullanım alanında yaratacağı dizim ve tasarım estetiğine de önemli bir ayrıcalık kazandıracaktır. Küp taş şeklini tercih etmemizdeki nedenlerin başında gelen dayanıklılık ve görsel estetik, granit kayacının minerallerinden oluşan renkliliği kullanmak ve yüzeylerde farklı sonuçlar yaratmanın hazzını yaşamak diyebiliriz.

Elbette yürümek için tercih edeceğiniz doğal alanlar, çocuklarınızın oynadığı parklar ve kıyısında oturup soluk almak isteyeceğiniz kaldırım taşları, sizi kendi çocukluğunuza götürecek Arnavut kaldırımları, neden şimdi hatıralarımızın bir parçası olmasın? Doğal taşların insan vücudu için önemli olduğunu söyleyen otoriteler, boynunuzda taşıdığınız doğal taştan kolye ve bilezikler, bizi kendimizle daha barışık, enerjimizle daha uyumlu hale getirmek için verilen öğütler, üstünde yürüdüğümüz taşların gizemli enerjisine, açık renginin yarattığı uyumlu görselliğine, farklı renkler kullanarak oluşturulan mozaik süslemelerine, elbette hayır diyemeyeceksiniz. Bu çizdiğimiz tablo gözlerinizi kapatınca değil, açtığınızda da gerçek olabilir. Granit küp taş, sizin istediğiniz her yerde kullanılabilir formlarıyla hizmetinizde.

Evlerimizin geniş avlulularına, duvar ya da bahçe süslemesine, salonunuzun en çok göze batan boşluklarına düşünebileceğiniz küp taş, farklı renk içeren mineralli taşlardan yararlanarak yapacağımız tasarımlarımızla, hem keyfin hem de doğallığın adı olmaya hazırız. Doğal yapısına zarar vermeden yeraltından çıkardığımız, işinin uzamanı mühendis ve ustalarımızla el ele çalışmaktan gurur duyduğumuz bu yerli kaynağımız, granit kayaç madenlerimizle, daha sağlıklı ve temiz bir hayatın parçası olmaya ne dersiniz? Doğanın bizlere sunduğu mucizelerden birini hizmetinize sunmaya ve sizinle yeni mucizeler yaratmaya hazırız, peki siz hazır mısınız?